پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - مدیرکل جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: ۱۰ درصد وسعت استان بوشهر جنگل است
میزخدمت الکترونیکی اداره کل منابع طبیعی استان بوشهر
بازدید : 212 15 اسفند 1397 ساعت 20:15 شماره :57604
مدیرکل جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: ۱۰ درصد وسعت استان بوشهر جنگل است
مدیرکل جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: ۱۰ درصد وسعت استان بوشهر جنگل است
 

وشهر - مدیرکل جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: ۱۰ درصد وسعت استان بوشهر جنگل است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر، محمدتقی منوچهری بعد از ظهر چهارشنبه در آئین روز درخت و درختکاری در روستای بنه گز تنگستان اظهار داشت: از مجموع ۲.۳ میلیون هکتار وسعت استان بوشهر حدود ۱۰ درصد معادل ۲۲۷ هزار هکتار جنگل تشکیل می‌دهد.

منوچهری افزود: همچنین ۱۵ درصد وسعت استان معادل ۱۳۲ هزار هکتار بیابان است که ۱۶ کانون بحرانی فرسایش بادی و ۳۲۰ هزار هکتار اراضی استان به سمت فرسایش است.

وی با بیان اینکه در استان بوشهر دو دهه خشکسالی داشتیم، گفت: با وجود این خشکسالی اما سیل هم در استان به وقوع پیوسته و این امر به دلیل شرایط خاص اقلیمی استان است.

مدیرکل جهاد کشاورزی استان بوشهر تصریح کرد: سالانه بیش از ۱.۵ میلیارد مترمکعب آب حاصل از روان آب‌ها بدون استفاده به دریا می‌ریزد.

منوچهری اضافه کرد: آب شرب مورد نیاز استان ۱۰۰ تا ۱۲۰ میلیون متر مکعب و آب مورد نیاز بخش کشاورزی هم ۸۸۰ میلیون متر مکعب است.

وی افزود: با توجه به صدور احداث ۴ سد در استان اما به دلیل اینکه نیازمند منابع مالی هستیم چاره‌ای جز تمرکز بر اجرای طرح‌های آبخیزداری در استان نداریم.

مدیرکل جهاد کشاورزی استان بوشهر با اشاره به اقدامات مهم برای بهره وری بیشتر از آب اظهار داشت: طرح اصلاح ساختاری آبیاری نخلستان‌های دشتستان در ۲۰۰ میلیون متر مکعب اراضی کشاورزی این شهرستان آغاز شده و در شهرستان تنگستان هم برای ۳ هزار هکتاری نخیلات اهرم طرح اصلاح ساختار آبیاری اجرا می‌شود.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :