پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - طرح ملی جنگلانه در شهرستان های 10گانه استان بوشهر
میزخدمت الکترونیکی اداره کل منابع طبیعی استان بوشهر
بازدید : 263 24 آذر 1397 ساعت 12:51 شماره :54859
جنگلانه؛ طرحی برای احیای منابع طبیعی
طرح ملی جنگلانه در شهرستان های 10گانه استان بوشهر

 

طرح جنگلانه در استان بوشهر اجرا شدمدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر گفت: جنگلانه طرحی است که به صورت خودجوش توسط نهادهای مردمی و برای مقابله با از بین رفتن جنگل‌ها و مراتع کشور اجرا می‌شود.
غلامرضا منتظری گفت: جنگلانه طرحی است که به صورت خودجوش توسط نهادهای مردمی و برای مقابله با از بین رفتن جنگل‌ها و مراتع کشور اجرا می‌شود.
منتظری با بیان اینکه این طرح برای سومین سال متوالی است که اجرا می‌شود افزود: آموزش و ترویج این فرهنگ از اهمیت زیادی برخوردار است از همین رو این طرح همزمان با سراسر کشور در شهرستان‌های دشتستان ، تنگستان، دشتی و گناوه ودیلم اجرا شد.
وی خاطرنشان کرد: در سال‌های اخیر فعالیت‌های صنعتی، چرای دام، شخم، ریزگردها، خشکسالی، آتش سوزی و ... تاثیر مخربی بر جنگل‌ها و مراتع استان داشته است از همین رو اجرای چنین طرح‌هایی آن هم با مشارکت مردمی می‌تواند به بهبود سرانه جنگلی استان داشته باشد.
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهردر پایان اعلام کرد: برای افزایش سرانه جنگلی در کشور اهتمام ویژه‌ای وجود دارد از همین رو علاوه بر مشارکت سمن‌ها، دستگاه‌ها و نهادهای مختلف همکاری دارند.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :