پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - پیشگیری از زمین‌خواری در دیلم ضروریست
میزخدمت الکترونیکی اداره کل منابع طبیعی استان بوشهر
بازدید : 144 14 آذر 1397 ساعت 10:18 شماره :54479
پیشگیری از زمین‌خواری در دیلم ضروریست
پیشگیری از زمین‌خواری در دیلم ضروریست
 

رئیس دادگستری و شورای پیشگیری از وقوع جرم دیلم استان بوشهر گفت: زمین خواری و تصرف اراضی ملی و تغییر کاربری های غیرمجاز در این شهرستان رو به افزایش است که پیشگیری از این پدیده ضروری است.

به گزارشروابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان، روابط عمومی دادگستری شهرستان دیلم روز یکشنبه به نقل از مهدی بهشتیان در نشست شورای پیشگیری از وقوع جرم شهرستان دیلم افزود: زمین خواری از موارد مهم است که با حساسیت ویژه در حوزه قضایی این شهرستان دنبال خواهد شد.

وی اظهار داشت: جلوگیری از تصرف اراضی ملی و مقابله با متخلفان از دغدغه های اصلی مردم است که همه دستگاه های اجرایی باید به صورت هماهنگ با این پدیده شوم برخورد کنند و در این ارتباط هیچ گونه کوتاهی پذیرفته نیست.

بهشتیان با تاکید بر بسیج همگانی دستگاه های اجرایی گفت: دستگاه های قضایی شهرستان با هر کسی که بخواهد به اراضی ملی و دولتی تجاوز کند قاطع برخورد می کند.

وی به ضرورت بحث پیشگیری اشاره کرد و افزود: اسناد مشاعی، مشخص نشدن حدود اربعه اراضی ملی، نبود مستندسازی و نقشه جامع اراضی ملی از جمله عوامل رشد پدیده زمین خواری در شهرستان دیلم است.

رئیس شورای پیشگیری از وقوع جرم دادگستری دیلم گفت: یکی از راه های مبارزه با زمین خواری و تثبیت مالکیت دولتی بر اراضی، صدور سند مالکیت و اجرای طرح کاداستر (حدنگار) است که ادارات متولی زمین می بایست هر چه زودتر اسناد و مدارک خود را به اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان برای صدور سند ارسال کنند.

فرماندار دیلم گفت: اراضی ملی از مهمترین داشته های مردم و دولت است که در صیانت از آن همه دستگاه های دولتی باید بسیج شوند.

عبدالامیر قاسمی افزود: در مبارزه با زمین خواری همه دستگاه ها هماهنگ عمل کنند و با دستگاه قضایی شهرستان تعامل لازم را داشته باشند.

وی اظهار داشت: همه دستگاه ها به اطلاع رسانی و شفاف سازی طرح های جامع و صدور مجوزها طبق قانون اهتمام ورزند.

قاسمی ضمن تاکید بر مقابله جدی با زمین خواری در شهرستان دیلم افزود: مبارزه با زمین خواری یکی از بحث های مهم است که در فرمانداری بصورت قاطع و جدی پیگیری می کنیم.

دادستان و دبیر شورای پیشگیری از وقوع جرم دادگستری دیلم گفت: اراضی ملی و دولتی به صورت امانت در دست ما بوده و تمامی دستگاه های اجرایی در بحث مبارزه با زمین خواری باید به صورت هماهنگ و با تمام امکانات اقدام کنند.

احمدرضا دامی با بیان اینکه که سهل انگاری دستگاه های دولتی یکی از عوامل تصرف اراضی ملی است افزود:با توجه به اینکه کمبود نیروی انسانی از دغدغه های بحق دستگاه ها است ولی این کمبود نمی تواند دلیل سهل انگاری آنان در بحث مبارزه با زمین خواری باشد.

وی اظهار داشت: از همه دستگاه های اجرایی انتظار داریم در ابتدای شروع به تصرف اراضی توسط زمین خواران، موارد را اعلام تا ضمن برخورد قاطع با متصرفان از ادامه روند تصرف جلوگیری بعمل آید.

دادستان شهرستان دیلم گفت: پرونده های زمین خواری بصورت ویژه و خارج از نوبت در دادگستری شهرستان رسیدگی و تا حصول نتیجه پیگیری خواهد شد.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :