پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - 246هکتار از زمین های ملی درگناوه رفع تصرف شد
میزخدمت الکترونیکی اداره کل منابع طبیعی استان بوشهر
بازدید : 256 29 مهر 1397 ساعت 8:53 شماره :52985

246هکتار از زمین های ملی درگناوه رفع تصرف شد

246هکتار از زمین های ملی درگناوه رفع تصرف شد

بوشهر- ایرنا- فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهرگفت: با تلاش یگان حفاظت و حقوقی این اداره کل در نیمه نخست امسال 246 هکتار از زمین های ملی شهرستان گناوه رفع تصرف شده است.

به گزارش ایرنا، سرهنگ فیض الله رزمجو روز شنبه در جمع خبرنگاران افزود: از زمین های رفع تصرف شده ٩٩ هزارو ٩٦٠ متر مربع در روستای پوزگاه، ٢٣ هزارو ٩٥٦ متر مربع در روستای عرش، چهارهزارو ٥٠٠ متر مربع در روستای عباسی و ٢ میلیون و ٣٣١ هزارو ٢٤١ متر مربع در شهر ریگ واقع است.
وی ادامه داد: آزاد سازی این عرصه ها با پیگیری واحد حقوقی منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان گناوه و در ٤٧ جلسه رسیدگی و ٦٧ مورد اجرای قرار بدست آمده است.
فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر تخریب و تصرف عدوانی و چرای غیرمجاز دام را بیشترین موارد تصرف اراضی ملی در این استان عنوان کرد.
وی بر فرهنگ سازی عمومی در کنارجدیت در مقابله با سودجویان و دست اندازان به زمین های ملی تاکید کرد و گفت: با استفاده از همه توان و ابزار موجود اجازه هیچ تعدی به عرصه های ملی را نخواهیم داد.
رزمجو، کمبود شدید نیروی حفاظتی برای مراقبت از زمین های ملی را بزرگترین چالش منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر عنوان کرد و گفت: انتظار می رود با جذب نیرو بخشی از کمبود نیرو در استان مرتفع شود.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :