پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - سه سازه آبخیزداری درکنگان دردست احداث است
میزخدمت الکترونیکی اداره کل منابع طبیعی استان بوشهر
بازدید : 494 23 مهر 1397 ساعت 13:56 شماره :52797

سه سازه آبخیزداری درکنگان دردست احداث است

سه سازه آبخیزداری درکنگان دردست احداث است

بوشهر- ایرنا- مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر گفت: سه سازه آبخیزداری با 30 میلیارد ریال اعتبار در شهرستان کنگان در دست اجراست که انتظار می رود دهه فجرامسال راه اندازی و آماده آبگیری شود.

به گزارش ایرنا، سهیل مهاجری روز دوشنبه در جمع خبرنگاران افزود: این سازه های آبخیزداری در کوه های اطراف شهرهای بنک و کنگان در دست احداث است.
وی ادامه داد: منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان کنگان از سال گذشته تاکنون پنج سازه آبخیزداری احداث کرده که از این مجموع 2 سازه با 10 میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی مورد بهره برداری قرار گرفته است.
مهاجری بیان کرد: حجم عملیات این 2سازه که در حومه شهر بنک شهرستان کنگان به بهره برداری رسیده است بیش از چهارهزار متر مکعب است و سالانه 600 هزار متر مکعب آب استحصال می کنند.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر گفت: از سال 1392 تاکنون هشت آب انبار 84 و 60 متر مکعبی برای دامداران در روستاها احداث شده است.
مهاجری ادامه داد: نصب و راه اندازی 12 مخزن 10 هزار لیتری ذخیره آب و 13 پنل خورشیدی برای تامین روشنایی منازل دامدارن و روستائیان از دیگر اقدامات منابع طبیعی است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مشکل اسکان دامدارن شهرستان کنگان در حومه شهرگفت: منابع طبیعی برای برطرف کردن این مشکل 2 عرصه پنج و هفت هکتاری را در اطراف شهرهای بنک و کنگان به جهاد کشاورزی معرفی کرده تا پس از اقدامات کارشناسی در خدمت دامدارن قرار گیرد.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :