پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - آلایندگی شدید در جنوب استان بوشهر/ منطقه ویژه پارس شفاف‌سازی کند
میزخدمت الکترونیکی اداره کل منابع طبیعی استان بوشهر
بازدید : 267 27 شهريور 1397 ساعت 13:43 شماره :51999

آلایندگی شدید در جنوب استان بوشهر/ منطقه ویژه پارس شفاف‌سازی کند
آلایندگی شدید در جنوب استان بوشهر/ منطقه ویژه پارس شفاف‌سازی کند

بوشهر - نماینده شهرستان‌های جنوبی استان بوشهر در مجلس با اشاره به آلایندگی شدید در جنوب استان گفت: منطقه ویژه پارس در مورد تعهدات مالی خود در مورد طرح جنگل‌کاری شفاف‌سازی کند.

به گزارش خبرنگار مهر، سکینه الماسی ظهر دوشنبه در نشست مسئولان منابع طبیعی استان بوشهر و نمایندگان ارشد وزارت نفت از آمادگی منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر نسبت به اجرای فنی پروژه توسعه فضای سبز در شهرستان های جنوبی استان بوشهر که پیرامون تاسیسات پارس جنوبی قرار گرفته اند تقدیر کرد.

نماینده مردم دیر، کنگان، جم و عسلویه در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: متاسفانه منطقه ویژه اقتصادی پارس جنوبی در تعهدات مالی خود نسبت به این پروژه شفاف عمل نمی‌کند.

وی افزود: آلایندگی در شهرستان های جنوبی استان به سبب توسعه تاسیسات صنعتی بسیار بالا است و بر همین اساس تاخیر در تفاهم نامه هایی که میان دو دستگاه وزارت نفت و منابع طبیعی در توسعه فضای سبز منطقه وجود دارد پذیرفتنی نیست.

الماسی ادامه داد: آلایندگی شدیدی که در شهرستان‌های جنوبی استان و بخصوص عسلویه وجود دارد ضرورت اجرای برنامه های زیست محیطی را دوچندان کرده است و طرح توسعه یک هزار و ۱۰۰ هکتار جنگل کاری در حوزه پیرامون منطقه ویژه و شهرستان های جنوبی استان یک ضرورت است.

وی ادامه داد: تفاهم نامه ای که در زمینه اجرای این طرح وجود دارد با تاکید مقام عالی وزارت نفت همراه است و مردم خواستار اجرای دقیق و شفاف آن توسط دستگاه‌های زیربط هستند که خوشبختانه منابع طبیعی استان چندین گام جلوتر است و نیازمند همکاری وزارت نفت هستیم.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :