بازدید : 96 18 تير 1396 8:17 شماره :51033
۸۰ سازه آبخیزداری در شهرستان جم به بهره‌برداری می‌رسد
فرماندار شهرستان جم گفت: طرح‌های آبخیزداری از اولویت‌های مهم شهرستان جم است که در این راستا ۸۰ پروژه و سازه آبخیزداری این شهرستان در هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسد.

فرماندار شهرستان جم:

۸۰ سازه آبخیزداری در شهرستان جم به بهره‌برداری می‌رسد

فرماندار شهرستان جم گفت: طرح‌های آبخیزداری از اولویت‌های مهم شهرستان جم است که در این راستا ۸۰ پروژه و سازه آبخیزداری این شهرستان در هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از جم، فتح‌الله نوروزی صبح امروز در نشست بررسی روند اجرای طرح‌های آبخیزداری شهرستان جم نقش مهم این پروژه‌ها را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: با توجه به  بحران کم‌آبی و ضعیف شدن سفره‌های زیر زمینی آب، اجرای طرح‌های آبخیزداری در اولویت برنامه‌ها قرار دارد که در این راستا پروژه‌های آبخیزداری در شهرستان جم اجرایی شد.

وی با بیان اینکه طرح آبخیزداری در راستای تقویت سفره‌های زیر زمینی آب اجرا می‌شود، گفت: این طرح‌ها علاوه بر احیا سفره‌های زیر زمینی نقش مهمی در جلوگیری از  سرازیر شدن سیلاب‌ها به دریا و پیشگیری از خسارات احتمالی مناطق مختلف دارد.

فرماندار شهرستان جم با بیان اینکه اجرای طرح بزرگ آبخیزداری و احداث سازه‌های آبخیزداری در جم، سبب خوشحالی مردم شده است خاطر نشان کرد:طرح بزرگ آبخیزداری، از مصوبات آبی دولت تدبیر و امید برای شهرستان جم بود که بحمدالله محقق شد و مردم ثمرات آن را می‌بینند.

نوروزی با اشاره به اجرای طرحهای آبخیزداری با مشارکت وزارت نفت تصریح کرد: با توجه به اینکه نفت متولی تامین اعتبار طرح‌های آبخیزداری شهرستان جم است خوشبختانه با تعامل و نگاه مثبتی که وجود دارد این طرح در فازهای مختلف با سرعت بسیار خوبی در حال اجراء است.

وی با بیان اینکه همراهی لازم برای ادامه اجرای طرح در حوزه نفت وجود دارد افزود: تاکنون دو فاز پروژه آبخیزداری جم اجرایی شده و فاز دوم این پروژه با 80 سازه در هفته دولت به بهره برداری می‌رسد.

فرماندار شهرستان جم  با تاکید بر نظارت بیشتر در اجرای بهینه پروژه‌های آبخیزداری افزود: با توجه به نقش مهم طرح‌های آبخیزداری در مقابله با خشکسالی، نظارت‌ها دقیق‌تر در اجرای طرح‌های آبخیزداری امری مهم و ضروری است تا سازه‌ها با کیفیت و دوام مطلوب ایجاد شوند.

نوروزی با بیان اینکه سازه‌ها آبخیزداری باید به گونه‌ای اجرا شود که با گذشت زمان هم کیفیت سازه‌ها قابل دفاع باشد خاطر نشان کرد: با هزینه کرد اعتبارات آبخیزداری برای اجرای طرح بیولوژیک و درختکاری در جم به سبب وجود پوشش گیاهی مطلوب  نیست اما احداث پارک جنگلی در جم در صورت وجود اراضی لازم و جانمایی، قابلیت اجراء  دارد.

وی با بیان اینکه پیگیری‌های لازم برای آغاز فاز سوم پروژه آبخیزداری انجام شده گفت: امیدواریم مناقصه  فاز سوم پروژه‌های آبخیزداری شهرستان جم هر چه سریعتر انجام شود.

فرماندار جم با تاکید بر مقابله با زمین‌خواری افزود: کوه‌خواری، تپه‌خواری و زمین‌خواری یکی از مباحث جدی شهرستان جم است و لازم است با نهایت حساسیت از حقوق ملی مردم صیانت شود.


@import url(http://www.bushehr.frw.org.ir/CuteSoft_Client/CuteEditor/Load.ashx?type=style&file=SyntaxHighlighter.css);
|
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :