22 هکتار زم' /> پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - 22 هکتار زمین‌‎های ملی دیلم رفع تصرف شد
بازدید : 348 17 تير 1397 12:23 شماره :50147

22 هکتار زمین‌‎های ملی دیلم رفع تصرف شد

22 هکتار زمین‌‎های ملی دیلم رفع تصرف شد

خلیج فارس: سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری دیلم گفت: با اجرای عملیات حفظ و حراست از عرصه ها در سه ماه نخست امسال 22 هکتار از زمینهای ملی این شهرستان رفع تصرف شد.

به گزارش «خلیج فارس»؛ غلامحسین آقاجری در گفت وگو با ایرنا افزود: زمینهای تصرف شده پس از پیگیری های واحد حقوقی و همکاری مقام قضایی، نیروی انتظامی و شورای حفظ حقوق بیت المال رفع تصرف و به دولت بازگردانده شد.

وی اظهارداشت: یگان حفاظت منابع طبیعی برای جلوگیری از تصرف زمین های ملی، اهداف خود را بر مبنای پیشگیری و جلوگیری در این زمینه متمرکز کرده است.

آقاجری گفت: در بسیاری موارد اشخاصی آگاهانه یا به لحاظ اطلاع نداشتن مبادرت به خرید وفروش و سرمایه گذاری در زمینهای ملی می کنند که علاوه بر خسارت مالی تحت تعقیب قضایی نیز قرار می گیرند.

وی افزود: عرصه های منابع طبیعی از سرمایه ملی و متعلق به مردم است و حفاظت از این عرصه ها یکی از وظایف و تکالیف اصلی این اداره به شمار می رود.

سرپرست منابع طبیعی و آبخیزداری دیلم ادامه داد: از مجموع مساحت 169 هزار و 817 هکتاری زمین های ملی و منابع طبیعی این شهرستان، یک هزار و 680 هکتار جنگل، 160 هزار هکتار مرتع و 29 هزار هکتار بیابان است.

وی یادآورشد: شماره تلفن 1504 امداد جنگل ومرتع بصورت شبانه روزی آماده دریافت هرگونه گزارش درخصوص تخلف های مرتعی و جنگلی است.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :