بازدید : 200 25 اسفند 1395 12:12 شماره :49325
به مناسبت هفته منابع طبیعی :
مراسم روز درختکاری در پارک جنگلی بنه گز با حضور استاندار و ديگرمسولين استاني

به گزارش روابط عمومي اداره كل منابع طبيعي و آبخيزداري استان بوشهر روز یکشنبه 15 اسفند به مناسبت آغاز هفته منابع طبیعی دکتر سالاری بعد از عرض سلام و تشکر از دست اندرکاران این مراسم گفت: شما مردم بنه گز بیشتر از دیگران اهمیت جنگل را می دانید که در ایجاد، حفظ و نگه داری آن سالها تلاش کرده اید و این زیبایی را در کنار خود داشته اید و ما وظیفه مان این...

بر اساس اين گزارش روز یکشنبه 15 اسفند به مناسبت آغاز هفته منابع طبیعی دهیار بنه گز ضمن عرض سلام، احترام و خیرمقدم خدمت همه ی مدعوین محترم و عرض خیرمقدم ویژه خدمت آقای دکتر سالاری استاندار محترم، جوان و پرتلاش استان و هیئت همراهشان در این مراسم گفت: مردم بنه گز مردم قدرشناسی هستند و ما هم این جا شاهدیم که از بدو ورود حضرتعالی به عنوان مدیر ارشد استان شاهد شکوفایی همه جانبه در کل استان و به خصوص در روستاهای شهرستان و استان می باشیم که این ها همه از ارائه برنامه های بسیار خوب و خلاق شما دارد که شاهد شکوفایی روستاها و زندگی در روستا و روستانشینی بوده ایم.

وی در ادامه گفت: ما هم از خدمات شما تشکر می کنیم خدمات بسیار ارزنده یی در طی این سه سال و اندی که از تاریخ سکاندار مدیر ارشد استان با برنامه های خوبی که استاندار ارائه داده است می گذارد که عبارتند از: یکی بحث آسفالت که چهره ی بسیار خوبی به روستاها بخشید و دیگر پارک بوستان روستایی که واقعا مردم روستاها را امیدوار و جوانان را نسبت به زندگی در روستا امیدوار کرد ساخت چمن های مصنوعی در روستاها و ساخت زمین های چمن های مصنوعی که رقه های امید را در دل ورزشکاران این روستا بخشید. که اینها بخش هایی از خدماتی است که دولت تدبیر و امید به سکانداری جناب استاندار شاهد آن بوده ایم.

در ادامه این مراسم مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان به ایراد سخنرانی پرداخت.

سهیل مهاجری ضمن عرض سلام و تبریک ایام هفته منابع طبیعی اشاره یی به عملکرد اداره کل منابع طبیعی داشت و گفت: رویکردی که طی مدت کوتاهی داشتیم استفاده حداکثری از مشارکت مردمی در اجرای پروژه ها بوده است و همین مراسم امروز جمعیت زیادی که در این جلسه حضور دارند نشان از این مشارکت مردمی است. و دیگری واگذاری کار به خود مردم و همچنین در خصوص مدیریت حوزه آبخیز برنامه منسجمی را داریم که همرامی و هماهنگی استاندار و تمامی دستگاهها را می طلبد که برای حفاظت از آب و خاک با یک برنامه ریزی منسجم اقدامات خوبی را انجام دهیم.

وی در ادامه گفت: همکاری با تشکل و سمن ها که برنامه ریزی شده است که در تمامی شهرستان ها و استان ها پیگیری شود و تمامی شهرستان ها، سازمان های مردم نهاد را تشکیل دهند و در اصل این مردم هستند که در حفظ منابع طبیعی کوشا باشند و با فعالیت های مختلف مرتع داری و جنگل داری و آبخیز داری که با حضور مردم و خیرینی که در استان و شهرستان حضور دارند که خیرین فقط در ساخت مسجد و مدرسه کار نکنند و بحث حفاظت از آب که حفاظت از زندگی می باشد را در استان ان شاالله بتوانیم تشکیل دهیم و خیرین آبخیزداری را تشکیل دهیم و دیگر اقدامات حرکت به سمت دانش محور کردن فرایندها را مدنظر قرار داده ایم و مدنظر قرار دادن اقتصاد مقاومتی در بخش های مختلف هم اجرایی و هم در سازمان در برنامه کاری خود گنجانده ایم.

سهیل مهاجری تصریح کرد: استقبال از ابتکارات، خلاقیت ها، نوآوری ها و نظام پیشنهادات را اجرا کرده ایم و اجرای تفاهم نامه هایی  که از قبل چه جدید و قدیم که به عنوان مثال با شرکت نفت و گاز در راستای مسئولیت اجتماعی جلساتی گذاشتند و همچنین در بحث آموزش که برنامه هایی داریم که با همراهی همکاران بتوانیم این برنامه ها را اجرا کنیم و انتظار داریم در زمینه اعتبارات کمک شود که در راستای توسعه استان بتوانیم قدم های خوبی برداشته شود.

در ادامه این مراسم از استاندار دعوت شد که به ایراد سخنرانی بپردازد.

دکتر سالاری بعد از عرض سلام و تشکر از دست اندرکاران این مراسم گفت: شما مردم بنه گز بیشتر از دیگران اهمیت جنگل را می دانید که در ایجاد، حفظ و نگه داری آن سالها تلاش کرده اید و این زیبایی را در کنار خود داشته اید و ما وظیفه مان این است که حتما از این جنگل با محوریت خودتان حفاظت کنیم ولی یک نکته باید گفت و این که جنگل هم باید محل تفریح باشد و هم بتواند به معیشت مردم کمک کند و آن چیزی که خیلی مهم است این است که از خاک همان طور که روی آب تاکید داریم حفاظت و تاکید بر روی خاک هم داشته باشیم که البته وظیفه اصلی برعهده منابع طبیعی است ولی به تنهایی از عهده کار بر نخواهند آمد و بتوانیم با پشتیبانی مردم از پوشش گیاهی و جنگل و آبخیزداری و بحث فرسایش خاک حمایت کنیم و محیطی فراهم کنیم که نقاطی مثل جنگل بنه گز هم نسل فعلی استفاده کند و هم نسل آینده.

وی در ادامه گفت: آنچه که ما در سالهای آینده شروع خواهیم کرد این است که اماکنی مثل این جا را طوری برنامه ریزی کنیم که آن چنان مکانی برای تفریح مردم باشد که این تفریحات یک سری مشاغل خدماتی در آن شکل بگیرد و محل مراجعه حضور مستمر مردم در آن باشد و ایجاد درآمد کند و نیاز است که امکاناتی مثل رستوارن و چایخانه و ... که هم به صورت مستمر مردم حضور داشته باشند و خدماتی ارائه دهند

وی در خصوص جنگل بنه گز بیان کرد: آمادگی را داریم که برای استفاده مناسب از این جنگل حمایت کنیم به شرطی که چند تا شغل را در این مکان ایجاد کنند مثل مشاغل خدماتی و ... ما چندین برابر اعتباری که امسال گذاشته ایم سال آینده خواهیم گذاشت. ولی هر نوع خدماتی که می خواهند ارائه دهند به شرطی که لطمه یی به طبیعت نزند.

استاندار بوشهر گفت: در بحث روستایی سه کار را باید انجام دهیم یکی عمران روستایی که شامل زیرساختها، می باشد و در سه سال گذشته با همت دستگاههای اجرایی و با کمک و همراهی دهیاران و شوراهای روستا در عمران و توسعه در استان پیشگام بوده ایم و دوم بتوانیم از این ها خوب استفاده بکنیم و بهترین استفاده را از آنها داشته باشیم و در اصل فعالیت ها و استفاده از امکانات را توسعه دهیم. ولی بخش سوم که خیلی مهم است بحث اشتغال زایی در روستا می باشد که باید کاری کنیم که مردم همین جا بمانند و امکان اشتغال را برای آن ها فراهم کنیم.

وی در ادامه افزود: در توزیع اعتبارات عمرانی اولویت را بر این مبنا بگذاریم که چه کمکی به اشتغال مردم می کند اگر کمک می کند اولویت خواهد بود ولی اگر کمکی به اشتغال مردم نمی کند در حد ضرورت توزیع اعتبارات خواهد بود.

دکتر سالاری با اشاره به ظرفیت ها و پتانسیل خوبی که در پارک جنگلی بنه گز وجود دارد اشاره کرد و گفت:  پارک جنگلی بنه گز باید بتواند به معیشت چند خانوار به صورت ثابت و مستمر کمک کند و طرح مشاغل روستایی که طرح جدید دولت می باشد ما هم می خواهیم در این زمینه پیشگام حرکت کنیم که مثل دیگر برنامه های دولت که با کمک مردم در استان پیشگام باشیم.

استاندار بوشهر تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شود ۲ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان برای اجرای طرح‌های اشتغالزایی روستایی برای نقاط مختلف کشور تخصیص یابد که با بهره جستن از تسهیلات صندوق ذخیره ارزی و منابع داخلی بانک‌ها طرح‌های اشتغالزایی در روستاهای استان بوشهر با همکاری دهیاران اجرایی می‌شود.

وی در حوزه ورزش نیز روستای بنه گز را تنها روستایی دانست که علی رغم سالن ورزشی که داشت زمین چمن مصنوعی را در آن احداث کردیم.

و در ادامه این مراسم از تعدادی از برگزیدگان روستای بنه گز تجلیل به عمل آمد و پایان بخش این مراسم کاشت چندین نهال با حضور استاندار بود

 

|
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :