بازدید : 172 25 اسفند 1395 12:1 شماره :49324
فرماندار جم:
اجرای 105 سازه آبخیزداری در دولت یازدهم در بخش ریز بوشهر

به گزارش روابط عمومي اداره كل منابع طبيعي و آبخيزداري استان بوشهر، فتح الله نوروزی روز چهارشنبه در نشست هم اندیشی توسعه روستایی شهرستان جم با حضور استاندار بوشهر افزود: هم اکنون 110 سازه آبخیزداری در بخش ریز فعال است که از این شمار تنها 30 سازه مربوط به پیش از دولت یازدهم است.

وی اضافه کرد: 76 هزار هکتار از زمینهای منابع طبیعی شهرستان جم در بخش ریز قرار دارد و 130 نوع گونه گیاه دارویی در این شهرستان شناسایی شده که می تواند در حوزه سرمایه گذاری و تولید دارو و اشتغال تاثیر گذار باشد.

استاندار بوشهر نیز در این نشست گفت: منابع طبیعی و آبخیزداری دربخش سازه های آبخیزداری اقدامهای بزرگی در شهرستان جم اجرا کرده است و با توسعه این طرحها روان آبهای شهرستان جم بیشتر کنترل و نگرانی از سیل در بخش ریز کاهش می یابد.

مصطفی سالاری با تاکید بر موضوع اشتغال در استان بوشهر وشهرستان جم اظهار کرد: دولت در حوزه های گردشگری که امکان اشتغال زایی است، کمک می کند.

استاندار بوشهراضافه کرد: جنگل ریز در شهرستان جم نیز ظرفیت خوبی برای اشتغال زایی در حوزه گردشگری است و اگر متقاعد شویم که بخش خصوصی از این امکان در جنگل ریز بدون از بین بردن بافت با سازه های سازگار با طبیعت اشتغال زایی ایجاد می کند ما نیز در زیر ساخت ها کمک می کنیم.

بخش ریز از توابع شهرستان جم در فاصله 285 کیلومتری جنوب شرق بوشهر واقع است.

|
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :