پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - اجرای ۴ پروژه بزرگ آبخیزداری در شهرستان تنگستان
میزخدمت الکترونیکی اداره کل منابع طبیعی استان بوشهر
بازدید : 340 30 ارديبهشت 1397 ساعت 10:18 شماره :49019

اجرای ۴ پروژه بزرگ آبخیزداری در شهرستان تنگستان
آبخیزداری

بوشهر - مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر از اجرای چهار پروژه بزرگ آبخیزداری در شهرستان تنگستان با اعتبار ۲ میلیارد و ۲۸۰ میلیون تومان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، سهیل مهاجری صبح شنبه در بازدید از طرح‌های آبخیزداری اظهار داشت: دو پروژه از پروژه های یاد شده دارای ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی است و دو پروژه دیگر نیز در حال تجهیز کارگاه هستند.

وی افزود: انتظار می رود این چهار سازه در هر بارندگی ۹۳۰ هزار متر مکعب آبگیری داشته باشند که بدون شک تاثیر قابل توجهی بر آب های زیر زمینی منطقه خواهد گذاشت.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهرتصریح کرد: شهرستان تنگستان تنها یکی از شهرستان هایی است که پروژه های ابخیزداری در ان به صورت جدی در حال پیگیری است و دیگر شهرستان های استان نیز همین وضعیت را دارند.

وی با اشاره به ضرورت توسعه طرح های آبخیزداری در استان بوشهر گفت: دراغلب شهرستان های استان سازه های آبخیزداری با توجه به موقعیت مناطق، در اولویت اجرا قرار گرفته است که نظارت، سرعت و کیفیت در اجرای این طرح ها حائز اهمیت است.

مهاجری ادامه داد: استان بوشهر استان کم بارشی است و با اجرای طرح های آبخیزداری ضمن کاهش حجم و شدت سیلاب ها، می توانیم به منابع آب دائمی استان نیز کمک کنیم.

وی همچنین  اضافه کرد: سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور برمدیریت جامع منابع طبیعی و آبخیزداری با رویکرد مشارکتی تأکید دارد و درصدد است تا با ترویج فرهنگ منابع طبیعی و آبخیزداری و افزایش مشارکت های عمومی ، از نقش بی بدیل مردم در مدیریت حوزه های آبخیز بهره مند شود.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :