پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - استفاده از ظرفیت سمن‌های بوشهر در حفاظت و حراست از منابع طبیعی
بازدید : 240 2 ارديبهشت 1397 13:24 شماره :48376
مدیرکل منابع طبیعی بوشهر مطرح کرد؛
استفاده از ظرفیت سمن‌های بوشهر در حفاظت و حراست از منابع طبیعی

 به گزارش روابط عمومی منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر، سهیل مهاجری صبح یکشنبه در جمع روسای ادارات منابع طبیعی استان بوشهر  اظهار داشت: با توجه به شعار هفته منابع طبیعی که «بامردم برای مردم» بود  امسال باید  تلاش برای اجرای فعالیت ها با محوریت مردم بیشتر شود.  

وی افزود: سمن‌ها بازوان توانمندی هستند که می‌توانند با ایده و طرح‌های نو یاری رسان ما در حفاظت و حراست از منابع طبیعی باشند.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر عنوان کرد: آموزش و گسترش فرهنگ صیانت از منابع طبیعی در جامعه یک گام بزرگ برای تحقق این مهم است، لذا باید تلاش شود با کمک سازمان های مردم نهاد این آموزش های در سطوح مختلف جامعه انجام شود.مهاجری گفت: اکنون باِلغ بر ۱۷ سمن در استان با منابع همکاری دارند و برنامه های خوبی را نیز اجرا کرده‌اند.  

وی با تاکید بر اینکه باید از ظرفیت های موجود استفاده شود، بیان کرد: پارک‌ها و ایستگاه‌های منابع طبیعی یکی از ظرفیت‌هایی است که می‌توان در راستای آشتی مردم با طبیعت و نشاط اجتماعی استفاده کرد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر بیان کرد: با توجه به وظیفه این اداره کل که حفظ و حراست از منابع طبیعی است تلاش می‌شود در این سال با همکاری و مشارکت مردمی در این راستا برنامه‌های مختلفی را اجرا کنیم.  

وی بیان کرد: استان بوشهر دارای ۲۲۷ هزار ۲۱۵ هکتار سطح جنگلی است که از این میزان ۱۵ هزار ۸۱۶ هکتار آن جنگل های دست ساز است.

مهاجری همچنین خاطرنشان کرد: استان بوشهر دارای ۱۶ ذخیره گاه با مساحت ۴۱۰ هکتار و ۱۱ پارک جنگلی با مساحت ۷۴۰ هکتار است که از این تعداد پارک ۶ مورد آن دارای زیر ساخت های گردشگری است.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :