پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - ۶۰ هزار نفر در پارک‌های جنگلی استان بوشهر اقامت کردند
میزخدمت الکترونیکی اداره کل منابع طبیعی استان بوشهر
بازدید : 327 20 فروردين 1397 ساعت 10:24 شماره :48094
در تعطیلات نوروز امسال؛
۶۰ هزار نفر در پارک‌های جنگلی استان بوشهر اقامت کردند

به گزارش روابط عمومی منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر، سهیل مهاجری در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بیش از ۲۲۷ هزار  هکتار سطح جنگلی در استان بوشهر داریم که از این میزان ۱۵ هزار و۸۱۶ هکتار  آن جنگل‌های دست کاشت است.  

وی با اشاره به وجود ۱۶ ذخیزه‌گاه با مساحت ۴۱۰ هکتار و ۱۱ پارک جنگلی با مساحت ۷۴۰ هکتار در استان بوشهر خاطرنشان کرد: پارک‌های منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر هر ساله میزبان تعداد زیادی از مردم استان و مهمانان نوروزی است.

 

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر بیان کرد: شش پارک منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر دارای زیرساخت های گردشگری است و شاهد حضور تعداد زیادی گردشگر در این پارک ها خصوصا در فصل بهار هستیم.

 

وی خاطرنشان کرد: بیش از دو میلیارد تومان در سال گذشته برای تجهیز پارک‌های استان بوشهر که شامل پارک‌های بنه گز، عامری دیلم، چاهکوتاه، چاهچاهو و بنک است از طریق اعتبارات استانی و سه درصد نفت هزینه شد.

 

مهاجری عنوان کرد: مواردی که برای تجهیز این پارک‌ها انجام شده است، می‌توان به احداث آلاچیق، سکو، خرید و نسب وسایل بازی، آسفالت، سرویس بهداشتی و تجهیز شبکه آب و برق اشاره کرد.

 

وی، استفاده حداکثری مردم استان و میهمانان نوروزی از پارک‌های جنگلی را یک افتخار دانست و افزود: در بازدیدهای صورت گرفته از پارک‌های جنگلی استان بوشهر شاهد رضایت‌مندی مردم از وضعیت این پارک‌ها بودیم.

 

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر گفت: بیش از ۶۰ هزار نفر از مردم تعطیلات نوروز خود را در پارک‌های جنگلی سراسر استان سپری کردند که پارک سرکره دشتستان بیشترین بازدید را داشته است.

 

وی اضافه کرد: برای سپری کردن روزی شاد و مفرح در دامان طبیعت همه توان اداره کل منابع طبیعی بسیج شده بود و مردم نیز همکاری خوبی با ما داشتند وخوشبختانه هیچ گونه آتش‌سوزی و یا موارد دیگر گزارش نشد.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :