پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - 250 هزار نهال در استان بوشهر تولید شد
میزخدمت الکترونیکی اداره کل منابع طبیعی استان بوشهر
بازدید : 231 20 فروردين 1397 10:21 شماره :48093
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر:
250 هزار نهال در استان بوشهر تولید شد

به گزارش روابط عمومی منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر، سهیل مهاجری اظهار داشت: بخشی از این نهال ها در  سطح یکهزار و 96 هکتار اراضی این استان کاشته شد و بخشی دیگر به منظور  ترویج فرهنگ منابع طبیعی به صورت رایگان در اختیار مردم قرار گرفت.


وی  اضافه کرد: همچنین عملیات مدیریت روان آب در سطحی معادل 871هکتار از مراتع و  در زمین های بیابانی نیز با احداث هلالی های آبگیر انجام شده است.


مهاجری  ادامه داد: احداث هلالی های آبگیر بر مهار سیلاب، نفوذ آب در محل ورود  نزولات به زمین و به سفره های زیرزمینی و در کنترل فرسایش تاثیر بسزایی  دارد.


وی یادآور شد: همچنین با احداث 732مورد بند خاکی کوچک در آبراه   های موجود در مراتع ضمن ذخیره نزولات افزایش پوشش گیاهی سطح مراتع را نیز  به دنبال داشته است.


مدیرکل منابع طبیعی وآبخیزداری استان بوشهر گفت:  مراقبت و نگهداری از نهالکاری های سنواتی در سطح 2هزار و267 هکتار درعرصه  های جنگلی و بیابانی از جمله دیگر اقدام های انجام شده این اداره کل در سال  گذشته است.


وی یادآور شد:همچنین اجرای مدیریت پایدار مراتع در سطح تقریبی 400 هزار هکتار از جمله دیگر کارهای شاخص این بخش است.


مهاجری  گفت: برای تامین آب آشامیدنی مورد نیاز دامداران سال گذشته 24مخزن 10  مترمکعبی در سطح مراتع استان بوشهر خریداری و نصب شده است.


مدیرکل منابع  طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر افزود: قرق مراتع و جمع آوری بذر در سطح 11  هزار هکتار از مراتع استان از جمله دیگر اقدام های انجام شده در این بخش  است.

 
وی یادآور شد: برای اجرای طرح های سال گذشته در بخش جنگل، مرتع و بیابان 116میلیارد و 243میلیون ریال اعتبار هزینه شده است.
مساحت مراتع استان بوشهر یک‌ میلیون و 260 هزار هکتار است که 55 درصد مساحت این استان است.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :