بازدید : 115 17 بهمن 1395 8:19 شماره :47952
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دشتی خبرداد:
احداث 6 هزار هلالی آبگیر دردشتی بوشهر/بخش دوم پروژه هم زمان با دهه مبارك فجر

به گزارش روابط عمومي اداره كل منابع طبيعي و آبخيزداري استان بوشهر، یوسف امیری روز شنبه در آیین بهره برداری از این هلالی ها افزود: بهترین زمان انجام این کار در فصل بارندگی است و با توجه به پیشرفت این پروژه تلاش می شود در ادامه کار زمینهای ملی دیگری نیز به پیمانکار مربوطه معرفی شود.

وی ادامه داد: تمام عملیات احداث این هلالی های آبگیر با طراحی بیل مکانیکی هلالی شکل جدید اجرا و استانداردهای لازم نیز در آن رعایت شده است.

امیری اضافه کرد: انجام مابقی پروژه بیولوژیک هلالی آبگیر در زمینهای ملی شهرستان دشتی همزمان با دهه مبارک فجر و همراه با نهالکاری صورت می گیرد و پس ازبارش باران در سال جاری ویا سالهای آینده شاهد نتیجه بخش بودن این عملکرد خواهیم بود.

امیری با اشاره به اهمیت هلالی آبگیر در مناطق کم باران گفت: این اقدام به منظور جلوگیری از هدررفت رواناب ها و در نتیجه جلوگیری از گسترش بیابان بسیار حایز اهمیت است.

وی ادامه داد: احداث این هلالی ها اثر زیادی بر استقرار نهال گیاهان کاشته شده دارد و می تواند پس از چندین سال نگهداری نهال و در صورت بارش کافی بخشی مهم از مراتع شهرستان دشتی به جنگل تبدیل شود.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دشتی تاکید کرد: احداث هلالی‌های آبگیر همچنان بعنوان یکی از روش‏های مهم اصلاح مراتع و افزایش تولید علوفه در آنها مطرح است و تا پایان سال این پروژه را ادامه خواهیم داد.

وی گفت: اقدامات صورت گرفته در نهایت منجر به تقویت پوشش گیاهی مراتع در شهرستان دشتی می شود و دامداران منطقه نیز از مزایای این کار بهره مند خواهند شد.

|
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :