پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - پارک‌های جنگلی استان بوشهر تجهیز شدند/ مردم مراقب طبیعت باشند
میزخدمت الکترونیکی اداره کل منابع طبیعی استان بوشهر
بازدید : 219 6 فروردين 1397 8:34 شماره :47939
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر:
پارک‌های جنگلی استان بوشهر تجهیز شدند/ مردم مراقب طبیعت باشند

به گزارش روابط عمومی منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر، سهیل مهاجری صبح یکشنبه در جمع خبرنگاران با تبریک سال نو اظهار داشت:  با توجه به اینکه فصل بهار، فصل نو شدن طبیعت است، لذا زمان خوبی برای  گسترش فرهنگ های خوب حفاظت از منابع طبیعی است.  

وی افزود: در این فصل مردم کشور ما با طبیعت آشتی میکنند و برنامه ریزی های مختلفی برای حضور در طبیعت دارند که باید این حضور با پیوست حفاظت و مراقبت از آن نیز باشد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر تصریح کرد: استان بوشهر دارای ۲۲۷ هزار ۲۱۵ هکتار سطح جنگلی است که از این میزان ۱۵ هزار و۸۱۶ هکتار آن جنگل های دست کاشت است.

مهاجری بیان کرد: همچنین استان بوشهر دارای ۱۶ ذخیزه گاه با مساحت ۴۱۰ هکتار و ۱۱ پارک جنگلی با مساحت ۷۴۰ هکتار است.

وی با اشاره به اینکه پارک های منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر هر ساله میزبان تعداد زیادی از مردم استان و مهمانان نوروزی است، خاطر نشان کرد: شش پارک منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر دارای زیرساخت های گردشگری است و شاهد حضور تعداد زیادی گردشگر در این پارک ها خصوصا در فصل بهار هستیم.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر، بیان کرد: در سال گذشته بالغ بر دو میلیارد تومان برای تجهیز پارک های استان بوشهر که شامل پارک های بنه گز، عامری دیلم، چاهکوتاه، چاهچاهو و بنک است از طریق اعتبارات استانی و سه درصد نفت هزینه شده است.

مهاجری عنوان کرد: مواردی که برای تجهیز این پارک ها انجام شده است، می‌توان به احداث آلاچیق، سکو، خرید و نسب وسایل بازی، آسفالت، سرویس بهداشتی و تجهیز شبکه آب و برق اشاره کرد.
وی با اشاره به نزدیک شده به روز طبیعت، بیان کرد: امیدوارم مردم در کنار حضور در طبیعت محافظ و مراقب طبیعت نیز باشند.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :