پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - پيام نوروزي مديركل منابع طبيعي و آبخيزداري استان بوشهر
میزخدمت الکترونیکی اداره کل منابع طبیعی استان بوشهر
بازدید : 233 5 فروردين 1397 6:47 شماره :47916
همزمان با آغاز سال نو
پيام نوروزي مديركل منابع طبيعي و آبخيزداري استان بوشهر

پيام نوروزي مديركل منابع طبيعي و آبخيزداري استان بوشهر

آيد بهار و پيرهن بيشه نو شود/  نوتر برآورد گل اگر ريشه نو شود " آتشي"

بهار فصل رویش، زایش و حیات دوباره طبيعت است. تقارن نوروز باستانی با تحول عظیم طبیعت، ویژگی یگانه عید ماست و ما دوستداران طبيعت نيزبدون شك احساس فزاينده اي نسبت به اين تقارن هر ساله در وجود خود احساس مي كنيم.


ضمن تبریک سال نو و آغاز بهار، فصل طراوت و سرسبزی از همه همشهریان و مردم طبیعت دوست استان بوشهر استدعا داریم طبیعت و عوامل آن را متعلق به خود و سرمایه ای ملی دانسته و خدمتگزاران و پاسداران انفال و منابع طبيعي را یاری نموده و با مشارکت آگاهانه و دلسوزانه در حفظ اين نعمت خدادادي بعنوان سرمایه مشترک اقدام نمایند.


باور داریم همانطور که مقام معظم رهبری فرموده اند؛ "مردم موثرترین و مهم ترین نقش رادر فرایند حفاظت و احیای منابع طبیعی بر عهده دارند". حضور مردم و سازمانهای مردم نهاد و خود جوش را یک فرصت و ضرورت دانسته، از آن استقبال نموده و خواستار ادامه این مشارکت در سال جدید می باشیم.


منابع طبيعي و آبخيزداري استان بوشهر در سالي كه گذشت اقدامات گسترده اي در حوزه هاي مختلف انجام داد كه اجراي بيش از 100 برنامه كلنگ زني و افتتاح پروژه ها ، نهال كاري ، فرهنگ سازي و آموزش در هفته منابع طبيعي بخش از اين اقدامات بوده است و يقينا فعاليت هاي صورت گرفته به پايداري طبيعت استان در سالهاي اتي منجر خواهد شد.

جا دارد از همکاری موثر همه مردم و سازمان ها كه ما را  در سال ۱۳۹۶ همراهي كردند تشکر و قدر دانی نماییم.


استدعا داریم این تلاش، همکاری دلسوزانه و آگاهانه در سال جاری ادامه داشته تا بتوانیم همه با هم در اعتلاي فرهنگ حفاظت از منابع طبيعي عمل نماییم. امیدواریم با آغاز فصل جدید طبیعت حیات مجدد را در درون خویش پاس داشته، اشتباهات را جبران کنیم و همراه با عالم خلقت، نو و تازه شویم. دل به عنایات حضرت دوست بسپاریم و با الهام از فرشتگان معصومش و با قلبی خالص از او بخواهیم که :
یا مقلب القلوب و الابصار ، یا مدبر اللیل و النهار، یا محول الحول و الاحوال ، حول حالنا الی احسن الحال


سهيل مهاجري / اسفند 9
7

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :