بازدید : 230 20 دی 1395 9:20 شماره :47796
رئيس منابع طبیعی وآبخيزداري شهرستان دشتستان خبرداد:
رفع تصرف از532 هكتار از اراضي ملي درشهرستان دشتستان

به گزارش روابط عمومي اداره كل منابع طبيعي و آبخيزداري استان بوشهر،ابوالقاسم محمدي خاطرنشان كرد:اين اقدام قاطع پس از پیگیری های قضائی و طی مراحل قانونی انجام گرفته شده است واكنون خلع ید و رفع تصرف از اين اراضي به پايان رسيده است.

وي ارزش اراضي رفع تصرف شده مورد نظر را نيز 20 ميليارد ريال برآورد كرد و اظهار داشت: اجازه نخواهيم داد افراد سودجو به بهانه هاي مختلف به اراضي دولتي اين شهرستان تعرض كنند.

رئيس منابع طبیعی وآبخيزداري شهرستان دشتستان تصريح كرد: بيشتر اراضي مورد تصرف قرار گرفته كاربري كشاورزي دارند كه بدون مجوز وبه صورت غير قانوني در يد افراد سودجو قرار داشت.

وي افزود: بيشترين تعرض به اراضي ملي در منطقه شبانكاره اين شهرستان بوده است كه برخي از پرونده ها نيزاز چند سال پيش تا كنون در جريان رسيدگي قرار داشته اند واكنون خوشبختانه براي تمامي آنها راي قطعي صادر شده است.

محمدي حفظ و حراست از اراضی ملی و صیانت از آنها را يك وظيفه همگاني دانست واضافه كرد: اگر چه رفع تجاوز از اراضی ملي طبق قانون برعهده منابع طبيعي است اما نيازمند همكاري همه دستگاهها ي شهرستان هستيم.

وي با تاکید بر ضرورت همکاری مردم با اداره منابع طبیعی بیان داشت: با توجه به وسعت بالای شهرستان دشتستان و محدودیت‌های اداره منابع طبیعی از شهروندان دشتستانی انتظار داریم در صورت مشاهده هرگونه تعرض به اراضی دولتی و بیت‌المال موارد را به اداره منابع طبیعی شهرستان اطلاع دهند تا با خاطی یا خاطیان برخورد مقتضی صورت پذیرد.

|
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :