بازدید : 162 3 بهمن 1395 9:14 شماره :47794
رئیس اداره امور مراتع اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر:
اجرای پروژه 280 هکتار کپه کاری در حوزه خائیز شهرستان تنگستان

به گزارش اداره كل منابع طبيعي و آبخيزداري استان بوشهر، علي بوستاني گفت: اجرای اين عملیات کپه کاری در راستای احیاء و اصلاح مراتع و به منظور بهبود پوشش گیاهی و تنوع گونه ای در طرح های مرتعداری انجام می گیرد.

وی افزود:280 هكتار سطح قابل توجهي از اراضي ملي در شهرستان تنگستان را به خود اختصاص مي دهد واين پروژه کمک به اقتصاد مرتعداران و اشتغالزایی روستائیان را به دنبال خواهد داشت.

رئیس اداره امور مراتع اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهرتصريح كرد: اجرای این پروژه با اعتبار 665 میلیون ریال و در مدت 45 روز انجام خواهد شد.

وي افزود: عمليات اجراي اين پروژه كپه كاري به زودي آغاز و با کاشت بذر گیاهان دارویی و مرتعی از قبیل قیچ، آترویپلکس بومی، آنغوزه و یونجه ادامه خواهد يافت.

بوستاني اصلاح و احیاء مراتع شهرستان ها در استان بوشهر وزمینه توسعه و بهره برداری اصولی از گیاهان دارویی را يكي از مهم ترين اقدامات اداره امور مراتع اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان در سال جاري دانست.

وي ادامه داد: مساحت مراتع شهرستان تنگستان 000/140 هکتار است که عموماً از مراتع قشلاقی محسوب شده و با توجه به شرایط اقلیمی ظرفیت بسیار مناسبی برای توسعه گیاهان دارویی داراست. 

|
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :