پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - تولید و کاشت بیش از ۷۰ هزار اصله نهال در شهرستان بوشهر
بازدید : 209 22 اسفند 1396 5:16 شماره :47728
مدیرکل منابع طبیعی بوشهر خبر داد؛
تولید و کاشت بیش از ۷۰ هزار اصله نهال در شهرستان بوشهر

  به گزارش روابط عمومی منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر، سهیل مهاجری در مراسم درختکاری در آخرین روز از هفته منابع  طبیعی اظهار داشت: در راستای توسعه درخت‌کاری در استان بوشهر اقدامات خوبی  صورت گرفته است و طرح‌های مهمی در دست اجرا است.  

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر با اشاره به توزیع نهال‌های مختلف بومی استان  بوشهر در بین سازمان‌ها و مردم  بیان داشت: تنها در نهالستان شهرستان بوشهر بیش از ۷۰ هزار اصله نهال در سال ۹۶ تولید و کاشت شده است.

 

وی افزود: بسیاری از نهال‌های توزیع  شده مانند «کنار» بومی استان و مقاوم در برابر کم آبی است و الزاما کاشت آنها در منازل و باغچه‌ها نیست و از مردم و سازمان‌ها خواهشمندیم این نهال‌ها را در طبیعت بکارند.

 

مهاجری تاکید کرد: بدون شک تولید نهال‌های مقاوم با کم آبی به هدف توسعه فضای سبزو بیابان زدایی استان در سال ۹۷ نیز با جدیت بیشتری ادامه خواهد داشت و تلاش خواهیم کرد از تمام ظرفیت موجود در نهالستان های استان استفاده کنیم.

 

در آخرین روز از هفته منابع طبیعی فضای سبز مرکز خدماتی شهیده رقیه حیاتی پاکسازی و در این مراسم که با مشارکت اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان و اداره بهزیستی شهرستان بوشهر برگزار شده بود، با همکاری کودکان و حاضرین در فضای سبز مجتمع خدماتی شهیده رقیه حیاتی تعداد ۳۰ اصله نهال کاشته شد.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :