پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - ترویج فرهنگ درختکاری در جامعه بسیار ضروری است
بازدید : 160 20 اسفند 1396 20:50 شماره :47655
معاون عمرانی فرماندار بوشهر:
ترویج فرهنگ درختکاری در جامعه بسیار ضروری است

 به گزارش روابط عمومی منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر، مریم قربانی  در ششمین روز از هفته منابع طبیعی در آیین پاکسازی و نهال کاری فضای سبز مرکز خدماتی شهیده رقیه حیاتی اظهار داشت: باید تلاش کنیم کاشت درخت به عنوان یک فرهنگ در جامعه نهادینه گردد.

معاون فرماندار شهرستان بوشهر با اشاره به حضور کودکان در این مراسم ادامه داد: همه ما وظیفه داریم برای بهبود آینده فرزندانمان از منابع طبیعی و محیط زیست خود محافظت کنیم.

قربانی تصریح کرد: ما وارث آنچه که گذشتگانمان کاشته اند هستیم و فرزندان ما وارث آنچه ما کاشته ایم خواهند بود.

وی همچنین اضافه کرد: ذره ذره خاک این دیار با ارزش است و باید مورد حفاظت قرار گیرد. از کودکی به فرزندانمان بیاموزیم که علاوه بر حفظ فضای سبز محیط زندگی خود با کاشت نهال برای افزایش فضای سبز تلاش کنند.

مهندس منصوریان نیز در این آیین ضمن تشکر از همکاری اداره بهزیستی شهرستان بوشهر که بستر این حرکت ارزشمند را فراهم نموده اضافه کرد: رسالت ما حفظ منابع طبیعی و افزایش فضای سبز در محیط و محل زندگیمان است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بوشهر ادامه داد: خوشبختانه در سال جاری با تولید و کاشت بیش از ۷۰۰۰۰ اصله نهال گام موثری در زمینه بیابان زدایی و جنگل کاری برداشته شد.

منصوریان همچنین تاکید کرد: بدون شک این روند در سال ۹۷ نیز با جدیت بیشتری ادامه خواهد داشت و تلاش خواهیم کرد از تمام ظرفیت موجود در نهالستان شهرستان بهره لازم را ببریم.

در پایان با همکاری کودکان و حاضرین در فضای سبز مجتمع خدماتی شهیده رقیه حیاتی تعداد ۳۰ اصله نهال کاشته شد.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :