پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - اجرای ۱۰۰ برنامه هفته منابع طبیعی در بوشهر/ برنامه‌ها نمادین نیست
بازدید : 192 19 اسفند 1396 15:22 شماره :47559
مدیرکل منابع طبیعی بوشهر:
اجرای ۱۰۰ برنامه هفته منابع طبیعی در بوشهر/ برنامه‌ها نمادین نیست

 به گزارش روابط عمومی منابع طبیعی و آبخیز داری استان بوشهر، سهیل مهاجری ظهر شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به استقبال مردن و  سازمان های مردم نهاد از برنامه های هفته منابع طبیعی در استان گفت: حضور  گسترده مردم در گرامیداشت برنامه های  هفته منابع طبیعی نشان داد که منابع  طبیعی به فرهنگ عمومی تبدیل شده است.  

وی افزود: تا امروز که پنجمین روز از هفته منابع طبیعی است بیش از ۷۰ برنامه مختلف در حوزه های مرتبط به منابع طبیعی و آبخیزداری در سطح استان اجرا شده است  و در همه این برنامه ها مردم در متن موضوع قرار داشتند.

مهاجری خاطر نشان کرد: در دو سال گذشته واقعا حضور مردم در اجرای برنامه های هفته منابع طبیعی استان شوق انگیز بوده است و در روز گذشته نیز هم زمان با برگزاری روز بوشهر استاندار بوشهر و فارس به کاشت نهال اهتمام ورزیدند.

وی ابراز امیدواری کرد تا پایان هفته منابع طبیعی در کل استان بیش از ۱۰۰ برنامه متنوع در بخش های مختلف اجرائی شود و همکاران ما به معنای واقعی در کنار مردم ترویج فرهنگ منابع طبیعی را توسعه می‌دهند.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر با اشاره به بخش مهمی از برنامه های این هفته در مدارس و با کمک دانش آموزان تصریح کرد: ما با این کار خود به دنبال فرهنگ سازی مفاهیم منابع طبیعی در سطح پایه جامعه هستیم و این امر در طول سال نیز انجام می‌شده است.

وی ابراز خوشحالی کرد: برنامه‌های هفته منابع طبیعی در استان طی چند سال اخیر تا کنون، تنها جنبه نمادین ندارد و به معنای واقعی این برنامه‌ها توام با آموزش، فرهنگ سازی  و توسعه اهداف علمی است.

مهاجری بر فراهم شدن زمینه مشارکت مردم به منظور صیانت از عرصه های طبیعی تاکید کرد و اظهار داشت: در نوروز سال آتی نیز منابع طبیعی برنامه های گسترده ای در میزبانی از گردشگران و همچنین صیانت از عرصه های ملی دارد.

وی ادامه داد: ما اعتقاد داریم صیانت از منابع طبیعی زیربنای توسعه پایدار است و استان بوشهر با توجه به صنعتی بودن بخش مهمی از وسعت سرزمینی که دارد، بیش از هر زمان دیگر به توسعه پایدار نیاز دارد.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :